Obradowała Rada Powiatu Radomszczańskiego

Obradowała Rada Powiatu Radomszczańskiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W środę, 24 stycznia 2024 r. obradowała Rada Powiatu Radomszczańskiego. Radni podczas sesji dyskutowali m.in. o zmianach w budżecie powiatu.

Radni wyrazili zgodę na przejęcie przez powiat zadań z zakresu administracji rządowej związanych z kwalifikacją wojskową w 2024 roku. Pozwoli to na podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządem Powiatu, a Wojewodą Łódzkim i uregulowanie przekazania funduszy na wynagrodzenia dla Powiatowej Komisji Lekarskiej.

Uchwalono też bonifikatę od opłat rocznych z tytułu trwałego zarządu. Chodzi o bonifikaty w wysokości do 99 proc. od opłat rocznych z tytułu przekazania w trwały zarząd nieruchomości powiatu na rzecz Domów Pomocy Społecznej w Radziechowicach Pierwszych i w Radomsku (w celu prowadzenia działalności charytatywnej, opiekuńczej na cele niezwiązane z działalnością zarobkową).

Rada wyraziła brak sprzeciwu wobec uchwały Związku Powiatów Województwa Łódzkiego, zmieniającej statut związku i rozszerzającej ZPWŁ o powiaty: skierniewicki i pajęczański. Przyjęła również szereg zmian w budżecie powiatu na rok 2024 oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu na lata 2024-2029. Są wśród nich m.in.: zwiększenie planu wydatków o kwotę 550 tys. zł w związku z planowanym ubieganiem się o dofinansowanie na przebudowę mostu nad rzeką Biestrzykówką (Wielgomłyny); przesunięcie w planie wydatków kwoty 25 tys. zł na opracowanie ekspertyzy pożarowej oraz dokumentacji projektowej w związku z projektem dopuszczenia pobytu do 1000 osób w Powiatowej Hali Sportowej; zwiększenie planu wydatków o kwotę 1.680.645 zł na częściowe pokrycie podwyżek dla pracowników jednostek podległych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański rada powiatu radomszczańskiego sesja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE