Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Radomska

Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Radomska Fot. archiwum

Młodzieżowa Rada Miasta przyjęła na wtorkowym (10 marca) posiedzeniu uchwałę, która nadaje prezydium MRM-u prawo do wydawania oświadczeń, a także reguluje tryb wydawania oświadczeń przez samą radę.

Zapadły również decyzje o podjęciu dwóch innych uchwał - pierwsza z nich zawierała opinię Młodzieżowej Rady Miasta na temat planowanych zmian w BO, a druga upoważniła sekretarza MRM-u, Mateusza Patalana, do reprezentowania młodych radnych podczas posiedzenia dorosłej Rady Miasta, które odbędzie się 26 marca.

Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła również wystosować do przewodniczącego Rady Miasta i prezydenta Radomska wniosek, w którym prosi o budowę chodnika na ul. Leszka Czarnego, który połączy przejście dla pieszych z przystankiem autobusowym. Jak argumentują młodzi radni, przyczyni się to nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, ale i ułatwi życie mieszkańcom i uczniom z pobliskiego I LO.

Jeden z najbardziej burzliwych punktów dotyczył dalszej działalności Radomszczańskiego Głosu Młodzieży - radny Mateusz Patalan, a zarazem redaktor prowadzący naszego portalu stwierdził, że członkowie redakcji nie podchodzą do swojej pracy dostatecznie poważnie. Członkowie Rady wspólnie uznali, że niezbędna może okazać się zmiana strategii rozwoju. Ostateczne decyzje w sprawie przyszłości RGM-u mają zapaść już niedługo.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska apel do prezydenta mrm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE