Obejrzyj występ Mateusza Dudy na eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego

Obejrzyj występ Mateusza Dudy na eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego

W eliminacjach do Konkursu Chopinowskiego wystąpił dziś (13 lipca) pochodzący z Radomska Mateusz Duda. W sali kameralnej Filharmonii w Warszawie zaprezentował publiczności kilka utworów wybitnego polskiego pianisty.

Mateusz Duda (ur. 1996) pochodzi z Radomska. To właśnie tutaj, jako stypendysta Fundacji Inicjatyw Kulturalnych, stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. Jest absolwentem Państwowej Szkoły I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku.

Obecnie studiuje na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu pod kierunkiem Pietra de Marii, a wcześniej uczył się na Royal Academy of Music w Londynie. Podczas studiów brał udział w wielu konkursach pianistycznych, zdobywając m.in. III nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu, miejsce w finale Konkursu Koncertowego „Morningside Music Bridge” w Calgary, jak i wiele nagród przyznanych przez londyńską uczelnię. Koncertował m.in. z orkiestrami filharmonii Calgary, Częstochowskiej i Śląskiej.

Od poniedziałku w warszawskiej filharmonii trwają eliminacje do Konkursu Chopinowskiego. Ze 160 uczestników zostanie wyłonionych 80 osób, które wystąpią w finałowych zmaganiach. Mateusz Duda wystąpił dziś o godz. 12 – jego występ obejrzeć można na YouTubie (od 02:04:25).

Więcej o:
mateusz duda pianino fortepian konkurs chopinowski chopin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE