Obejrzyj spotkanie z Nauczycielem Roku 2019

Obejrzyj spotkanie z Nauczycielem Roku 2019 Fot. Facebook/Klub Myśli Prospołecznej

Wczoraj, 29 marca o godz. 18, uczniowie z Klubu Myśli Prospołecznej działającego przy I LO w Radomsku, zorganizowali spotkanie online z Zytą Czechowską – laureatką tytułu Nauczyciela Roku 2019. Było ono w całości transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebooka, a poprowadzili je Mateusz Patalan i Aleksander Gloc.

Członkowie Klubu Myśli Prospołecznej z Zytą Czechowską rozmawiali o problemach polskiej edukacji, pracy z uczniami z niepełnosprawnościami i zastosowaniu nowoczesnych technologii w polskiej szkole. Całe spotkanie można znaleźć na profilu Klubu Myśli Prospołecznej na Facebooku (poniżej).

- Nauczyciel powinien być przewodnikiem, poszukiwaczem, uczyć się przez całe życie. Także od swoich uczniów – mówi Zyta Czechowska.

- Edukacja zdalna pokazała bolączki naszej polskiej szkoły. Warto, żebyśmy to doświadczenie, które podczas niej zdobyliśmy, wykorzystali w dalszych etapach naszej pracy – dodaje.

Zyta Czechowska jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i nauczycielką z wieloletnim stażem. Obecnie uczy w szkole specjalnej i prowadzi Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Specjalni.pl”. Jest też entuzjastką zastosowania nowoczesnych technologii w procesie edukacji i prowadzi szkolenia dla nauczycieli o tej tematyce.

W 2019 r. wyróżniono ją tytułem Nauczyciela Roku. Wcześniej, w 2017 r., otrzymała natomiast Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jest czynnym Ambasadorem programu eTwinning i marki W. Kruk.

Więcej o:
zyta czechowska klub myśli prospołecznej lo liceum szkoła młodzież uczniowie liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE