Obchody Święta Niepodległości w Radomsku

Uroczystości z okazji przypadającej w tym roku 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się pod tablicą upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego znajdującą się na murze Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdującą się na murze Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, poprzedzone zostało uroczystą mszą święta w Kolegiacie pw. Świętego Lamberta.

Następnie z kościoła wszyscy zebrani, w tym poczty sztandarowe wyruszyły, dowodzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Kamieńska pod mury muzeum. Tam po przemówieniu prezydenta Jarosława Ferenca, złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele: władz miasta i powiatu, parlamentarzyści ziemi radomszczańskiej, samorządy miasta i powiatu, służby mundurowe, środowiska kombatanckie, partie polityczne i stowarzyszenia, organizacje społeczne, związki zawodowe działające w Radomsku, harcerze, a także licznie przybyli mieszkańcy miasta.

Czytaj także: Obchody Święta Niepodległości w Gidlach

Sprawdź również: 11 listopada. Święto Niepodległości. Program uroczystości w Radomsku

Więcej o:
święto niepodległości radomsko niepodległość radomsko 101 rocznica niepodległości święto niepodległości
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE