Obchody Święta Ludowego w Radomsku. Były odznaczenia i podziękowania

Święto Ludowe zorganizowane przez członków Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyło się w tym roku w Radomsku w restauracji Metalurgia.

– Dzisiaj obchodzimy Święto Ludowe. Jest tono związane z tradycją ruchu ludowego i obchodzone jest co rocznie – mówi Stefan Koćwin, prezes Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Radomszczańskiego

Udział w święcie biorą delegacje z całego powiatu radomszczańskiego, w tym przedstawiciele gmin powiatu radomszczańskiego, starostwa Powiatu Radomszczańskiego Łukasz Więcek, prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, ludowcy, sympatycy działacze samorządowi. To też okazja do wręczenia odznaczeń zasłużonym członkom.

– Przy okazji takiego święta wręczamy nowo przyjętym członkom legitymacje, jak również założonym najwyższe odznaczenie ruchu ludowego, Medal Wincentego Witosa, oraz złote koniczyny. Dzień dzisiejszy jest szczególny dla Powiatu Radomszczańskiego, dla naszego ruchu ludowego, ponieważ jest to również podsumowanie wyborów samorządowych i również z tej okazji zaproszeni są wszyscy samorządowcy z terenu Powiatu Radomszczańskiego, którzy brali udział w wyborach z naszych list, jak również nasi sympatycy, mężowie zaufania – dodaje Stefan Koćwin, prezes Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Radomszczańskiego

Były oczywiście podziękowania, poczęstunek, rozmowy w kuluarach. Udział w świecie wziął również Chór Serenada, który śpiewał przyśpiewki ludowe.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Radomsko PSL Święto Ludowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE