O zagrożeniach płynących z UE mówili - Dobromir Sośnierz i Patryk Marjan

9 maja do Radomska zawitali kandydaci w wyborach do europarlamentu: europoseł Dobromir Sośnierz kandydat okręgu śląskiego oraz kandydat Patryk Marjan z okręgu łódzkiego, reprezentanci KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Swoje stanowisko w sprawie Unii Europejskiej na konferencji 9 maja przedstawił europoseł Dobromir Sośnierz z KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy.

- Kolejną kadencję parlamentu powinniśmy traktować, jako potencjalny sejm rozbiorowy. Proces likwidacji państw narodowych jest już tak zaawansowany w Unii Europejskiej, że myślę że ta kadencja może przesądzić o tym, że później będzie ciężko się z niej wypisać po dobroci. Trwają przygotowania w kierunku budowy wspólnej armii europejskiej przy wsparciu również europosłów Prawa i Sprawiedliwości. (…) Dlatego powinniśmy pomyśleć o tym, że jeśli chcemy żeby nasze państwo przetrwało jako kraj suwerenny, powinniśmy wysłać tam takich posłów, którzy będą się mocno przeciwstawiać marszowi unii w kierunku przyspieszonej integracji europejskiej. Takimi przedstawicielami są ludzie z Konfederacji
- mówił Dobromir Sośnierz.

Natomiast kandydat Patryk Marjan przedstawił trzy zagrożenia płynące z Unii Europejskiej: pakiet energetyczno-klimatyczny, pakiet mobilności, zagrożenie światopoglądowe mając na myśli głównie organizacje LGBT. Zapowiedział, iż w Parlamencie Europejskim ma zamiar bronić tradycyjnych wartości. Wystosował również chęć udziału w dyskusji z przedstawicielem partii Wiosna - Dawidem Wawryką.

- Kluczowe znaczenie ma to, czy wybierzemy 51 posłów, którzy będą entuzjastami, dążącymi do dalszej integracji europejskiej. Wszystkie komitety, prócz naszego, jasno deklarują pogłębianie integracji. Jeśli chodzi o nasz region to mamy z Unii Europejskiej trzy duże zagrożenia: pakiet energetyczno-klimatyczny. To może spowodować, że mieszkańcy Radomska i okolic po prostu stracą pracę. (…) Drugim zagrożeniem jest pakiet mobilności. Unia postanowiła wyprzeć polski transport z rynków zachodnich, te regulacje spowodują wzrost kosztów polskich firm transportowych na tyle że zostaną wyparci z rynku. I trzecie zagrożenie światopoglądowe. Unia wspiera organizacje typu LGBT. Nasza konkurencja polityczna partia Wiosna jawnie się opowiada za tego typu rozwiązaniami. (…) Zależy mi na tym, żeby mieszkańcy wybrali świadomie, dlatego jeżeli będzie wola ze strony przedstawiciela partii Wiosna, Dawidem Wawryką to bardzo chętnie podyskutuję
- mówił Patryk Marjan.

Więcej o:
konfederacja korwin braun liroy narodowcy radomsko wybory do europarlamentu 2019
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE