O walce z koronawirusem w Kanadzie, opowiada radomszczanin od 28 lat mieszkający w tym kraju

O walce z koronawirusem w Kanadzie, opowiada radomszczanin od 28 lat mieszkający w tym kraju Fot. pixabay.com

- Ze stanu zaskoczenia szybko przeszliśmy do działania - opowiada w programie „Staszczyk niezależenie”, Paweł Ciesielski, radomszczanin, od 28 mieszkający w Kanadzie.

- Epidemia koronawirusa była szokiem, ale z fazy zaskoczenia szybko przeszliśmy do działania. Wszystko bardzo się zmieniło i nadal zmienia - mówi Paweł Ciesielski

- W ostatnich kilku dni, ponad milion mieszkańców Kanady wróciło  do domu. Z pracy, z wakacji, z wyjazdów służbowych, z pobytu na Florydzie, gdzie często spędzają sześć miesięcy w roku. To ogromna skala. Nigdy niespotykana – dodaje.

- Dzisiaj jest jeszcze czas, gdy policja chodzi po ulicach poucza, tłumaczy, ale wszystko zmienia się bardzo dynamicznie. Z tego co pamiętam za złamanie kwarantanny jest kara 350 dolarów wzwyż – podkreśla.

- Osoby, które nie mogą pracować, lub straciły pracę dostają 2 tys. dolarów na  osobę na miesiąc – dodaje gość Irka Staszczyka.

Cała rozmowa Irka Staszczyka z Pawłem Ciesielskim w programie „Staszczyk niezależnie”, w piątek 3 kwietnia o godz. 19.45 tylko na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YT.  

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko szpital radomsko szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE