O Tadeuszu Różewiczu z trzech punktów widzenia

Fot. Mateusz Patalan

Po brzegi wypełniony wydarzeniami był pierwszy dzień Różewicz Open Festiwal. Jednym z nich był panel ph. „3xRóżewicz” zorganizowany w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Jego głównym tematem było spojrzenie na postać Tadeusza Różewicza z różnych perspektyw.

Gośćmi Jolanty Dąbrowskiej byli: redaktor Różewicza Jan Stolarski, dyrektorka artystyczna festiwalu Barbara Osterloff oraz wnuczka Tadeusza Różewicza Julia Różewicz. Prelegenci starali się ukazać mniej znaną stronę radomszczańskiego poety jako współpracownika i członka rodziny. Zastanawiali się również nad tym, czy Różewicz nadal jest w dzisiejszych czasach czytany i czy może stanowić inspirację dla młodych twórców.

- To będą trzy twarze Tadeusza Różewicza. Jaki był w domu, a jaki w pracy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć. Zastanowimy się również nad tym, czy w Roku Różewicza jego twórczość przeżywa swój renesans – mówi Jolanta Dąbrowska.

Różewicz Open Festiwal to coroczna impreza poświęcona trzem braciom: Tadeuszowi, Stanisławowi i Januszowi. Od piątku do niedzieli na radomszczan będą czekać liczne prelekcje, wystawy i spektakle teatralne. Okazja jest szczególna, bo w tym roku przypada setna rocznica narodzin Tadeusza Różewicza, a Sejm w uchwale poświęcił ten rok jego pamięci.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
różewicz open festiwal różewicz tadeusz różewicz julia różewicz jan stolarski barbara osterloff mdk radomsko miejski dom kultury
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE