O skardze i zmianach w budżecie na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomsku

O skardze i zmianach w budżecie na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomsku Fot. screen

Radni Rady Miejskiej w Radomsku spotkali się (6 lipca) na nadzwyczajnej, zwołanej w trybie zdalnym sesji. Dyskutowali o zmianach w budżecie oraz udzielili prezydentowi pełnomocnictwo do reprezentowania miasta przed sądami. Sprawa dotyczy skargi jednego z mieszkańców na uchwałę dotyczącą zagospodarowania fragmentu miasta.

Skarga dotyczy uchwalonego w marcu przez Radę Miasta miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Kościuszki. Konkretnie chodzi o działkę za budynkiem przy ul. Kościuszki 7. Dotychczas teren ten przewidziany był pod budowę parkingów. Zgodnie z nowym planem zagospodarowania, ma tam powstać droga dojazdowa do terenu, na którym miasto planuje budowę budynku MOPS. Skarga mieszkańca będzie rozpatrywana przez sądy administracyjne i konieczne było udzielenie prezydentowi pełnomocnictwa do reprezentowania miasta przed tymi organami.

Radni wprowadzili również zmiany w budżecie miasta oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Największa ze zmian dotyczy zdjęcia z budżetu środków na budowę drogi dojazdowej do 24-hektarowej działki przy ul. Sucharskiego, na której mają zostać utworzone tereny inwestycyjne. 1,5 mln złotych z tego zadania zostanie przeznaczone na budowę kanalizacji przy ul. 11 Listopada.

- Jeśli chodzi o budowę drogi dojazdowej do przyszłych terenów inwestycyjnych, to planujemy na ten cel pozyskać środki z budżetu państwa – wyjaśnia Mariola Wypych, skarbnik miasta.

Do 12 lipca złożony będzie wniosek do programu, w ramach którego przyznawane będą środki na tego typu zadania.

- Nasz wniosek będzie opiewał na kilkadziesiąt milionów złotych, ponieważ będziemy również chcieli pozyskać środki na dozbrojenie terenów na istniejącej strefie inwestycyjnej. Co istotne, ogłoszony przez polski rząd program jest bardzo atrakcyjny, ponieważ przewiduje wkład własny miasta zaledwie na poziomie 2 proc. – zauważa Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.  

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko sesja sesja nadzwyczajna skarga pełnomocnictwo plan zagospodarowania zmiany w budżecie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE