Radomsko, Łódzkie 13.0o Sobota, 21 Września 2019

O rozwoju sportu

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

Przedstawiciele organizacji sportowych z terenu powiatu spotkali się z wicestarostą Jakubem Jędrzejczakiem. Wśród tematów rozmów były plany wsparcia przez samorząd powiatowy rozwoju organizacji sportowych, zwłaszcza zajmujących się trenowaniem młodych piłkarzy.

W spotkaniu, które odbyło się 28 lutego uczestniczyli: Jakub Mielczarek (RKS Radomsko), Krzysztof Kowalski (RAP Radomsko), Artur Kowalski (MUKS „Szóstka”), Andrzej Plutecki, Michał Misztalski oraz Paweł Pichit.

Wśród propozycji pojawił się pomysł utworzenia klasy o profilu sportowym w jednej ze szkół prowadzonych przez powiat. Po konsultacjach i szczegółowej symulacji kosztów i warunków okazało się jednak, że w czasie wdrażania obecnej reformy oświaty nie ma możliwości utworzenia takiej klasy.

Jak podkreślał wicestarosta Jakub Jędrzejczak, Zarząd Powiatu, doceniając potrzebę wychowania młodzieży poprzez sport proponuje wsparcie w postaci dwóch innych propozycji. Pierwsza to przeznaczenie środków na prowadzenie dodatkowych godzin pozalekcyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku w ramach SKS. Zajęcia takie mogłyby się odbywać tam od września w godzinach popołudniowych. Druga oferta dotyczy pokrycia kosztów wynajęcia pełnowymiarowego boiska w Kleszczowie (ze sztuczną nawierzchnią), które mogłoby służyć do treningów czy zawodów sportowych.

Przedstawiciele organizacji wyrazili zainteresowanie współpracą, jak informowali interesuje ich zwłaszcza możliwość finansowania kosztów korzystania z boiska w Kleszczowie.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

komentarze