O logistyce w ZSDiOŚ

Na czym polega logistyka i jak przekłada się ona na ochronę środowiska? O tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy V Konferencji Logistycznej pod hasłem „Transport, ekologistyka i rozwój regionalny”

Na czym polega logistyka i jak przekłada się ona na ochronę środowiska? O tym wszystkim dowiedzieli się uczestnicy V Konferencji Logistycznej pod hasłem „Transport, ekologistyka i rozwój regionalny”, która odbyła się 18 lutego br. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.
fot. radomszczanski.pl
W pierwszej części konferencji zgromadzeni na sali uczniowie i zaproszeni gości mieli okazję wysłuchać kilku ciekawych prelekcji. Pierwszą z nich, dotyczącą korzyści z odzysku i ponownego przetworzenia puszek aluminiowych po napojach, wygłosił Jacek Wodzisławski - Prezes Zarządu Fundacji Recal. O rosnącym znaczeniu transportu intermodalnego opowiedział Marcin Straszak - spedytor w Loconi Intermodal. Trzecim prelegentem był Grzegorz Krygier Naczelnik Działu Logistyki PKP Cargo, który mówił o specyfice transportu kolejowego.

W trakcie drugiej części konferencji obyły się warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu radomszczańskiego zmierzyli się z zadaniem z zakresu formowania jednostek ładunkowych, przygotowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Każda z drużyn otrzymała makiety naczep, towarów oraz palet wykonane przez uczniów "Drzewniaka" w skali 1:10. Zadaniem gimnazjalistów było skompletowanie, opakowanie i zaplanowanie ich ułożenia podczas transportu do klienta.  

W ramach konferencji przeprowadzono także konkurs na makietę środka transportu zewnętrznego lub wewnętrznego dla uczniów "Drzewniaka".

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Starosty Radomszczańskiego Roberta Zakrzewskiego, natomiast patronat naukowy nad wydarzeniem objęła Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Więcej o:
drzewniak zsdioś warsztaty konferencja powiat powiat radomszczański logistyka ekologia pgk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE