Radomsko, Łódzkie 1.2o Niedziela, 19 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 15:01 Płatne parkingi w centrum Radomska? czytaj dalej
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

O Katyniu w MBP

Kultura i rozrywka

W piątek, 10 kwietnia o godzinie 12.00 pracownicy miejskiej biblioteki zapraszają na wykład, który wygłosi dr Witold Wasilewski z IPN w Warszawie zatytułowany „Sprawa Katynia: ludobójstwo, kłamstwo i walka o prawdę“.

W piątek, 10 kwietnia o godzinie 12.00 pracownicy miejskiej biblioteki zapraszają na wykład, który wygłosi dr Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie zatytułowany „Sprawa Katynia: ludobójstwo, kłamstwo i walka o prawdę“.

Pamięć Golgoty Wschodu to zaszczyt, a zarazem obowiązek wobec przeszłych i przyszłych pokoleń. Bo przecież człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Dlatego w Miejskiej Bibliotece Publicznej tak często wracamy do trudnych i dramatycznych kart polskiej historii. Również tym razem włączamy się w miejskie obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Ludobójstwa dokonanego przez sowiecką bezpiekę na ponad dwudziestu tysiącach polskich obywateli – jeńcach wojennych, wziętych do niewoli lub aresztowanych po agresji na Polskę 17 września 1939 roku i więzionych przez NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie czy Starobielsku. Pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych, wciąż nieznanych miejscach. Rodakom spoczywającym w obcej ziemi poświęcamy ten czas.

komentarze