O historii Radomska na Facebooku

W serwisie społecznościowym Facebook powstała strona pod nazwą "Historia Radomska 1266-2014"

W serwisie społecznościowym Facebook powstała strona pod nazwą "Historia Radomska 1266-2014".
screen ze strony

Można tam znaleźć przede wszystkim zdjęcia Radomska sprzed lat. Zobaczymy m.in. jak dawniej wyglądał kościół św. Lamberta, Park Świętojański z nieistniejącą już muszlą koncertową a także ulicę Reymonta, Narutowicza i Przedborską. Nowe zdjęcia pojawiają się regularnie, co jest dużym atutem strony.

Tak autor, pragnący zachować dla wąskiego grona swoje personalia, mówi o powodach prowadzenia tejże strony:

"Odkąd tylko pamiętam zawsze interesowałem się historią i militariami, a jak wiadomo te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Zawsze chciałem mieć swojego bloga lub stronę związaną z tym co mnie interesuje. Nie myślałem jednak nigdy o tym poważnie. Pomysł aby założyć tę stronę wpadł mi do głowy bardzo spontanicznie. Interesuję się historią a tak naprawdę bardzo mało wiem o swojej miejscowości. Zaczęło szukanie w Internecie informacji, zdjęć, filmów... Uważam także, że młodzież powinna choć troszkę wiedzieć o dziejach swojej miejscowości, a według mnie Facebook jest najlepszą drogą przekazu w XXI w."

Do prowadzenia tego typu strony potrzebna jest systematyczność. Nie brakuje jej autorowi.

- Kiedy widzę jak strona prężnie się rozwija i jak ludzie reagują, to aż chce się wrzucać jeszcze więcej zdjęć. Oczywiście sam też nie posiadam aż tak wielkiej wiedzy na ten temat więc fani strony (często osoby, które pamiętają dawne miejsca osobiście) pomagają mi w rozszyfrowaniu wielu zagadek - dodaje.

Strona jest całkiem popularna, polubiło ją już ponad 700 osób. Znajduje się ona pod tym adresem.

Więcej o:
facebook historia radomska zdjęcia dzieje historia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE