O drżyrafie, paszczydle i chrząszczu, czyli konkurs czytelniczy w Reymontówce na Bugaju

O drżyrafie, paszczydle i chrząszczu,  czyli konkurs czytelniczy w Reymontówce na Bugaju Fot. PSP nr 4

14 marca w PSP nr 4 zorganizowano XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Poeci Dziecięcej Radości - Agnieszka Frączek i Bogusław Michalec”. W tym roku wzięło w nim udział 9 trzyosobowych drużyn z radomszczańskich szkół podstawowych.

Uczniowie z kl. 2 bawili się poezją w 9 konkurencjach: rozwiązywali krzyżówkę i wykreślankę, odpowiadali na pytania z treści, rozpoznawali utwory na podstawie cytatów, skojarzeń rysunkowych czy rekwizytów, rymowali, odszukiwali tytuły w opowieści, a na zakończenie wykonali portret zwierza niezwykłego z wiersza Bogusława Michalca.

Właśnie ta ostatnia konkurencja była najbardziej wyrównana, bowiem wszystkie drużyny wykazały się niesamowitą wyobraźnią oraz pomysłowością w wykonaniu tytułowego zwierza niezwykłego, który „ładny był jak dobranocka i miał uszy osła, wąsy foki, wzrost ogólnie niewysoki”.

W jury konkursu zasiadły: przewodnicząca - Joanna Woźniak, kierownik radomszczańskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, Małgorzata Rusin, pracownik Działu Udostępniania Zbiorów i Informacji MBP w Radomsku oraz Agnieszka Kostrzewa, logopeda z PSP nr 4 w Radomsku.

Wyniki:
I miejsce  PSP nr 5: Kornelia Rudek, Alicja Sowa, Oliwia Starostecka (przygotowane przez  Agatę Spałkę i Katarzynę Wieczorek)
II miejsce PSP nr 6: Amelia Klekowska, Franciszek Czaja, Nikola Niedbała (przygotowani przez Iwonę Drzewiecką i Renatę Wojtasik)
III miejsce PSP nr 1: Hanna Młynarz, Marta Klekowska, Marta Nowicka (przygotowane przez Bożenę Wieloch, Elżbietę Dudę-Fajkowska, Aleksandrę Grzędę)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektor szkoły Izabeli Iwanowicz nagrody książkowe oraz dyplomy dla szkół. Konkurs zorganizowali nauczyciele bibliotekarze z PSP nr 4: Lilla Rutkowska, Agnieszka Szwedzik i Karolina Terlicka.

Więcej o:
psp 4 konkurs psp nr 4 radomsko reymontówka na bugaju
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE