NTL w Cyfrowym Polsacie

Na satelicie Eutelsat Hot Bird uruchomiono niekodowany przekaz regionalnego kanału NTL Radomsko, dotychczas emitowanego tylko cyfrowo naziemnie.

Na satelicie Eutelsat Hot Bird uruchomiono niekodowany przekaz regionalnego kanału NTL Radomsko, dotychczas emitowanego tylko cyfrowo naziemnie na obszarze części województwa łódzkiego i śląskiego oraz w sieciach kablowych.

W Cyfrowym Polsacie, aby odbierać kanał, trzeba dokonać jego ręcznego wyszukania.

Jak to zrobić?

W dekoderach produkcji Cyfrowego Polsatu, należy wejść do menu i wybrać Ustawienia, a następnie Instalacja i Ręczne wyszukiwanie kanałów. Później w pozycji Satelita wybrać Hot Bird 6/8/9, w Częstotliwości wpisać 11508, w Prędkości transmisji ustawić 27500, a w Polaryzacji – Pozioma, w FEC – Auto, a w Przeszukiwanie sieci wybrać Nie i nacisnąć OK. Po chwili dekoder wyszuka kanały z tego transpondera i zapisze je na liście, m.in. jako NTL. Zazwyczaj będą to jej końcowe sektory. W innych dekoderach Cyfrowego Polsatu należy postępować analogicznie, odszukując w menu możliwość ręcznego wyszukania kanałów. Choć może zdarzyć się też tak, że kanał znajduje się już na liście kanałów od czasu, gdy były wcześniej wyszukiwane ręcznie stacje z tej częstotliwości. Dotychczas w jego miejscu meldował się kanał testowy o ID: Test7.

NTL jest dostępny tylko na dekoderach HD. Przekaz realizowany jest z tp. nr 16 satelity Eutelsat Hot Bird 13C – 13°E o częstotliwości 11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK). NTL należy do Grupy TVN. Emituje lokalne informacje oraz programy poświęcone zdrowiu, kulturze czy edukacji.

źródło: tvpolsat.info

Więcej o:
ntl tv ntl telewizja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE