Nowy, włoski inwestor w strefie ekonomicznej w Radomsku

Nowy, włoski inwestor w strefie ekonomicznej w Radomsku Fot. UM Radomsko

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podpisał akt notarialny na sprzedaż działki o powierzchni 2,3 hektara na obszarze strefy ekonomicznej. Grunt nabyła włoska firma OFAS, która od lat działa w Radomsku. Firma zajmuje się produkcją części do maszyn rolniczych.

W 2019 roku zarząd spółki postanowił zainwestować na terenie radomszczańskiej strefy. Na nabytym gruncie powstanie fabryka zatrudniająca 30-50 osób.

Przewidywany koszt inwestycji wynosi około 4 mln euro. Należy podkreślić, że to już drugi nowy inwestor w strefie ekonomicznej w tym roku. Na początku 2020 roku, obszar o powierzchni 8,8 ha nabyła spółka Lubatherm Innovation, która wybuduje zakład produkujący tworzywa sztuczne. Spółka Lubatherm Innovation przygotowała już teren pod inwestycję, a prace projektowe są bardzo zaawansowane.

- Marka Radomska jako miejsce lokowania inwestycji nie słabnie nawet w czasach tak trudnych jak pandemia, która spowolniła rozwój ekonomiczny kraju i świata. Radomsko ma szansę stać się liderem wychodzenia ze spowolnienia ekonomicznego – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent zauważa, że zainteresowanie naszym miastem nie słabnie. List intencyjny kolejnego inwestora wpłynął do Urzędu Miasta.

Więcej o:
radomsko strefa ekonomiczna radomsko inwestor ofas
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE