Nowy szpital ruszy w czerwcu?

Blisko 35 mln zł kosztowało wyposażenie nowego budynku Szpitala Powiatowego w Radomsku. Radomszczanie w pełni będą mogli z niego skorzystać najprawdopodobniej w czerwcu. Jak podkreśla Robert... ››

Blisko 35 mln zł kosztowało wyposażenie nowego budynku Szpitala Powiatowego w Radomsku. Radomszczanie w pełni będą mogli z niego skorzystać najprawdopodobniej w czerwcu.

 

Jak podkreśla Robert Zakrzewski, starosta radomszczański - w chwili obecnej trwa inwentaryzacja i podpisywanie z dyrekcją szpitala umów użyczenia pomieszczeń nowego obiektu i jego wyposażenia.

- Opracowaliśmy wykazy wszystkich komórek organizacyjnych, które muszą jeszcze dopełnić wszelkich formalności, wraz z dokładnym, co do dnia harmonogramem ich wykonania. W marcu powinno to zostać załatwione. Zabiegamy również o jak najszybsze załatwienie odbiorów pomieszczeń przez sanepid wojewódzki, a także wpisów do rejestru wojewody, by móc wreszcie zaprosić NFZ do sprawdzenia ich kątem spełnienia wymogów stawianych przez płatnika. Mam nadzieję, że te wszystkie formalności uda się nam zakończyć do połowy roku i będzie można zorganizować otwarcie szpitala… - dodaje.

 

Starostwo zabiega także o podpisanie kontraktów z NFZ dla nowo uruchomionych oddziałów - m.in. dziennej chemioterapii, neurologii, hemodynamiki czy kardiologii inwazyjnej.

- Występujemy też o podwyższenie kontraktów dla tych, które w nowych warunkach będą mogły przyjmować więcej pacjentów i stosować bardziej specjalistyczne procedury, co dotyczy np. ortopedii - mówi wicestarosta Andrzej Plutecki.

 

Na pacjentów czeka sprzęt

W nowym szpitalu na pacjentów czeka nowoczesny sprzęt - m.in. 64-rzędowy tomograf komputerowy, aparat RTG do angiografii, aparaty cyfrowe RTG i do mammografii, aparaty USG, zestaw do ESWL, kriokomora, endoskopy, densytometr czy zestawy monitorujące. Szpital wyposażono także w drobny sprzęt - pościel, bieliznę czy wyposażenie sanitariatów. Łączny koszt zakupu wyposażenia wyniósł dokładnie 34 914 819,13 zł. Blisko 30 mln zł z tej kwoty pochodzi ze środków unijnych, a ponad 5mln zł z budżetu państwa. Udział powiatu wyniósł 453 909,13 zł.

 

NOWY SZPITAL - FOTOGALERIA

 

Nowy szpital i jego wyposażenie wyglądają imponująco. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że rzeczywiście w czerwcu pacjenci w końcu do niego trafią. I że będzie miał kto w nim pracować i obsługiwać specjalistyczne sprzęty.

 

Więcej o:
szpital starostwo remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE