Nowy sprzęt w Szpitalu Powiatowym

Nowy sprzęt w Szpitalu Powiatowym

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radomsku w wysokości 120 tysięcy złotych, do radomszczańskiego szpitala trafił nowy aparat EMG. Urządzenie wykorzystywane będzie na Oddziale Neurologii z pododdziałem udarowym.

Jak wyjaśnia Przemysław Drozdek ze Szpitala Powiatowego w Radomsku, Elektromiografia (EMG) to badanie elektrofizjologiczne, którego celem jest ocena funkcji układu mięśniowego, a także obwodowego układu nerwowego. EMG jest pomocne w diagnostyce wielu chorób nerwowo-mięśniowych, ponieważ pozwala zlokalizować zmiany patologiczne w mięśniach, ustalić ich wielkość i charakter, a także określić dynamikę procesu chorobowego w badanym mięśniu. W związku z tym badanie elektromiograficzne można wykorzystać w celu rozpoznania np. dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego zanikowego czy rdzeniowego zaniku mięśni. EMG jest stosowane także w celu diagnozy chorób, w przebiegu których doszło do uszkodzenia nerwów na skutek ich ucisku (np. zespół cieśni nadgarstka, zespół cieśni kanału stępu).

- Nowy aparat bardzo nam się przyda. Do tej pory nie mieliśmy na stanie takiego urządzenia w naszej placówce, a badania zlecaliśmy na zewnątrz. Dzięki temu urządzeniu zwiększy się zakres badań wykonywanych w naszym szpitalu, co będzie dużym ułatwieniem dla wszystkich pacjentów naszego regionu – zauważa Przemysław Drozdek.

Więcej o:
szpital szpital powiatowy remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE