Nowy sprzęt trafił już na oddział zakaźny

Nowy sprzęt trafił już na oddział zakaźny Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku dotarła pierwsza dostawa nowego sprzętu, który będzie wykorzystywany do walki z koronawirusem. Sprzęt został zakupiony dzięki dotacji w wysokości ponad 900 tys. złotych, przekazanej z budżetu centralnego.

Nowy sprzęt będzie stanowić doposażenie oddziału zakaźnego radomszczańskiego szpitala, gdzie mogą być leczone osoby zarażone koronawirusem. Wśród zakupionych urządzeń są m.in. respiratory oraz koncentratory tlenu.

- To był ciężki dla nas dzień, zwłaszcza dla działów związanych z aparaturą medyczną. W piątek przyjęliśmy pierwszy sprzęt medyczny w ramach pozyskanych środków finansowych na walkę z COVID-19. Zaczyna się weekend. Prosimy, by Ci Państwo, którzy nie muszą, nie przychodzili do Szpitala. Spędźcie weekend w spokoju, w domowym zaciszu i dbajcie o siebie. Uszanujmy wszyscy zalecenia, bo zdrowie jest najważniejsze. Po raz kolejny apelujemy, by nie okłamywać naszych służb ratunkowych. W tym czasie trzeba być szczerym, wszystkie istotne zagadnienia muszą być przekazane personelowi medycznemu. Nie ukrywajmy prawdy o kontaktach z osobami podejrzanymi lub zakażonymi na koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale także za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, techników i personel obsługi – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital oddział zakaźny nowy sprzęt
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE