Nowy samochód MOPS do przewozu osób z niepełnosprawnościami

Nowy samochód MOPS do przewozu osób z niepełnosprawnościami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku pozyskał nowy samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami. To szary Ford Transit Custom.

Auto kosztowało 264 tys. zł. Kwotę 135 tys. zł pozyskano dzięki umowie o dofinansowanie z PFRON w ramach programu wyrównywania różnic między regionami.

Pojazd będzie wykorzystywany do przewozu osób z niepełnosprawnościami - uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku jest placówką służącą rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzoną przez Miasto Radomsko. Placówka do tej użytkowała wysłużony samochód marki Ford Transit do przewozu uczestników na zajęcia. Samochód wyposażony był w windę i posiadał tylko 5 miejsc oraz jedno miejsce na wózek inwalidzki.

Nowy nabytek pozwoli na bezpłatny transport części uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku z naruszoną sprawnością ruchową wymagających asysty w codziennym przemieszczaniu.

Ford Transit Custom posiada specjalne najazdy antypoślizgowe oraz dodatkowe wyposażenie, zapewniające bezpieczny transport osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Podopiecznym będzie służył już od 9 listopada.

Więcej o:
mops mops radomsko pfron niepełnosprawni śds
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE