Nowy rok szkolny w odświeżonych murach

Przez okres wakacji w szkołach i przedszkolach miasta i powiatu przeprowadzono szereg remontów. W Strzałkowie natomiast powstała nowoczesna hala sportowa.

Przez okres wakacji w szkołach i przedszkolach miasta i powiatu przeprowadzono szereg remontów. W Strzałkowie natomiast powstała nowoczesna hala sportowa.

 

Największą inwestycją, jaką udało się zakończyć podczas wakacji, była budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Strzałkowie. Została ona oddana do użytku w poniedziałek 3 września, a koszt inwestycji to ponad 4 mln zł. Z sali będą mogli korzystać uczniowie oraz mieszkańcy gminy.

 

Z budżetu miasta Radomska na remonty szkół przeznaczono 1 021 000 zł. Dzięki tym pieniądzom w ZS-G nr 1 oraz ZS-G nr 5 przeprowadzono drugi etap osuszania budynków, w ZS-G nr 2 wyremontowano stolarkę okienną w suterenach oraz wykonano izolację muru podokiennego, w ZS-G nr 3 wymieniono tablice instalacji elektrycznej oraz wyłożono kostką plac przez budynkiem szkoły. W ZS-G nr 4 naprawiono nawierzchnię podłogi hali, centla wentylacyjnych oraz wymieniono stolarkę okienną, w ZS-G nr 6 zmodernizowano boisko wielofunkcjyjne, zlikwidowano przecieki oraz wyremontowano szatnię i sanitariaty przy sali gimnastycznej.

W PSP nr 3 przebudowano kuchnię węglową i pomalowano salę, w PSP nr 8 natomiast docieplono ściany. Remontów doczekały się także radomszczańskie przedszkola - w PP nr 4 zmodernizowano dach, przedszkola nr 1 i 5 podłączono do sieci ciepłowniczej, w przedszkolu nr 2 wzmocniono fundamenty oraz odtworzono podłogi, natomiast w Przedszkolu Specjalnym wykonano remont podłogi w korytarzu oraz wymieniono rurę kanalizacyjną.

- Jednocześnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rad rodziców oraz sponsorów udało się przeprowadzić inne niezbędne remonty – odmalowano szatnie, sale, korytarze, wykonano izolacje podokienne, przeprowadzono remonty instalacji kanalizacyjnej w piwnicach, odświeżono parkiety, położono płytki i przyklejono paski antypoślizgowe, wymieniano także drzwi, zainstalowano kamery czy wykonano plac zabaw. Przeprowadzone remonty zostały sfinansowane ze środków pozabudżetowych na łączną kwotę 159.275,56. Należy podkreślić, że większość z tych prac została wykonana przez pracowników placówek – koszt ich zaangażowania oszacowano na 124 tysiące. - informuje Anna Jadachowska z Urzędu Miasta.

Powiat radomszczański na remonty szkół wydał około 340 000 zł.
- Najwięcej pieniędzy pochłonęła adaptacja pierwszego piętra po gabinetach stomatologicznych na sale  lekcyjne w Ekonomiku przy ul. Przedborskiej w Radomsku. Na pierwszym piętrze, gdzie do niedawna mieściły się gabinety stomatologiczne, powstały teraz sale lekcyjne oraz sekretariat. – mówi Aneta Niedźwiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

W Mechaniku wyremontowano dwie sale praktycznej nauki zawodu, w Drzewniaku renowacji został poddany parkiet na pierwszym piętrze. W Elektryku, oprócz kompleksowego remontu klatki schodowej, wyremontowano także część korytarza na pierwszym piętrze, dwie sale lekcyjne, pokój nauczycielski i trzy toalety, a także zmodernizowano instalację klimatyzacyjną w sali komputerowej.

W II LO rozebrany został nieczynny komin do kotłowni, a sale na drugim piętrze zyskały nowe drzwi. W I LO położono nowy parkiet w sali gimnastycznej, wyremontowano natryski i pomalowano ogrodzenie kortu tenisowego. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu zakończone zostało układanie kostki brukowej na placu przed budynkiem i wyremontowano klatkę schodową  W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wyremontowano dach oraz odbudowano zniszczone kominy.

Nowy wygląd zyskał także Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Kodrębie – budynek został nowy system grzewczy i został poddany termomodernizacji. Koszt całej inwestycji to 2,5 mln zł.

Więcej o:
szkoły remonty inwestycje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE