Nowy projekt w MDK Radomsko: „Kamienice - widzowie przeszłości”

Nowy projekt w MDK Radomsko: „Kamienice - widzowie przeszłości”

Miejski Dom Kultury w Radomsku rusza z projektem „Kamienice - widzowie przeszłości” realizowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra współfinansowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

„Kamienice - widzowie przeszłości” to projekt edukacyjno-kulturalny skierowany do młodzieży radomszczańskich szkół. Przedmiotem przedsięwzięcia będzie uświadomienie mieszkańcom Radomska jak ważnym skarbem przeszłości oraz ile tajemnic skrywają stare zapomniane kamienice.

W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty historyczne, plastyczne, fotograficzne, animacji oraz literackie, których efektem będzie interaktywna, wielkoformatowa wystawa, animacja oraz broszura.

- Młodzi pod okiem doświadczonych instruktorów poznają historię zapomnianych miejsc, następnie wybiorą obiekty, które zostaną utrwalone na płótnie, fotografii, animacji oraz znajdą się w broszurze. Efekty pracy staną się upamiętnieniem również tych miejsc, których już nie ma na mapie miasta, ale zachowały się o nich zdjęcia i wspomnienia wśród mieszkańców – mówi Marta Renik z MDK.

Rezultaty zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności, by dostrzec potencjał zapomnianej części codzienności, która popada w ruinę. Udział w projekcie oraz zdobyta wiedza i doświadczenie sprawią, że zarówno uczestnicy, jak i odbiorcy nabiorą szacunku dla lokalnego dziedzictwa. A dotąd mijane każdego dnia zapomniane miejsca zostaną odczarowane. Znajomość lokalnej historii oraz pamięć o doświadczeniach życia codziennego staną się dla młodych ludzi źródłem inspiracji do dalszych działań w przyszłości.

Realizacja programu odbędzie się od 15 sierpnia do 30 października 2021 r.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu „Patriotyzm Jutra" – Muzeum Historii Polski.

Więcej o:
mdk radomsko kino radomsko mdk kamienice widzowie przeszłości
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE