Nowy nabytek OSP Wielgomłyny

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach dostała fabrycznie nowy wóz bojowy marki Iveco.

Dotychczas OSP Wielgomłyny dysponowała wiekowym już Jelczem 005, zabudowanym na podwoziu Stara 244. Pojazd trafił tu w 1983 roku z ówczesnej Komendy Rejonowych Straży Pożarnych w Radomsku. Jako, że pojazd był leciwy i dość często ulegał awariom, już wiele lat temu rozpoczęto starania o pozyskanie nowego.  

W końcu się udało – 9 stycznia w remizie zaparkowało fabrycznie nowe IVECO Eurocargo 4x4 N3G model ML150E28W z napędem na cztery koła i zbiornikiem wody na 3000 litrów. Moc silnika wynosi 206kW (280KM): - W drodze przetargu został zakupiony samochód bojowy dla jednostki OSP w Wielgomłynach. Ze środków budżetu Gminy Wielgomłyny na ten cel przeznaczono 315 tysięcy zł, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przyznała dla jednostki OSP w Wielgomłynach dotację celową z budżetu państwa na zapewnienie gotowości bojowej jednostek OSP działających w ramach krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego w kwocie 175 tysięcy zł. Kolejnym źródłem finansowania inwestycji jest dotacja  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 250 tysięcy zł – wymienia wójt gminy Wielgomłyny, Bogdan Witaszczyk. Pozostałymi źródłami finansowania tego zadania są środki własne jednostki OSP w wysokości 10 tysięcy 300 zł.

Samochód został wyposażony w zabudowę kompozytową  w formie półek, w których znajdzie się sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczo-gaśniczych przez strażaków. Wóz bojowy posiada zabudowaną motopompę. 

Więcej o:
osp wielgomłyny nowy samochód jelcz star iveco
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE