Nowy mural w „Elektryku”. To nie tylko sztuka, ale i edukacja...

Nowy mural w „Elektryku”. To nie tylko sztuka, ale i edukacja... Fot. ZSE-E w Radomsku

Na ścianie w szatni w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku powstał mural. Został wykonany z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

- Pomysł, by ta ściana stała się jednym z charakterystycznych miejsc naszej szkoły, chodził mi po głowie od dłuższego czasu – przyznaje pedagog Joanna Kurzelewska

Szatnia jest miejscem, gdzie codziennie, wchodzi i wychodzi ponad 750 uczniów szkoły. Każdego dnia witać ich będzie kolorowy mural, na którym znajdują się hasła odnoszące się do praw dziecka.

- Do współpracy zaprosiliśmy rodziców, uczniów, nauczycieli. Wspólnie zaprojektowaliśmy mural - „skrzydła”, który ma charakter artystyczny i edukacyjny, byśmy pamiętali i głośno mówili o tym, że każde dziecko - uczeń jest równe wobec prawa i nie powinno być traktowane niesprawiedliwie. Bo uczniowie mają prawo „rozwijać swoje skrzydła” – podkreśla Joanna Kurzelewska.

Pomysłodawcy projektu liczą na to, że mural - skrzydła wraz z zamieszczonymi na nim prawami dziecka, staną się popularnym miejscem wykorzystywanym do zdjęć.

Więcej o:
radomsko elektryk radomsko zsee radomsko mural
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE