Nowy mural coraz bliżej

Nowy mural coraz bliżej

Realizacja nowego muralu na ścianie Biblioteki Miejskiej w Radomsku coraz bliżej. Od poniedziałku 17 września rozpoczęły się warsztaty plastyczne, których efektem będzie powstanie nowego muralu.

W warsztatach plastycznych uczestniczyli uczniowie z radomszczańskich szkół podstawowych. Warsztaty trwały trzy dni i prowadził je projektant – Marek Barski. Każde zajęcia trały po 2 godziny, na których młodzież podzielona na grupy, tworzyła swoją wizję przyszłego muralu.

W sumie w warsztatach wzięło udział 250 dzieci i powstało ponad 30 prac. Jak podkreśla Marek Barski prace są bardzo różnorodne. Młodzież miała w swoich pracach odwołać się do symboli narodowych oraz postaci, które w tym wydarzeniu odegrały istotną rolę. Tematem przewodnim było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Mural ma właśnie upamiętniać to wydarzenie, obchodzone w całym kraju.

Spośród prac dzieci wybrane zostaną te najlepsze, których motywy będą wykorzystane podczas powstawania muralu. Malowanie jednej ze ścian radomszczańskiej biblioteki, przewidziane jest na 15 października 2018 roku.

Powstanie muralu sfinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Więcej o:
biblioteka miejska radomsko warsztaty plastyczne mural radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE