Nowy iPhone 14 – czym różni się od poprzedników?

Nowy iPhone 14 – czym różni się od poprzedników?

Na początku września odbyła się premiera najnowszych urządzeń marki Apple. Swoją premierę miał między innymi iPhone 14 i jego różne warianty – iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max. W czym najnowsza generacja smartfonów Apple wyprzedza konkurencję? Czy mimo wysokiej ceny warto zdecydować się na nowość Apple? Sprawdźmy! iPhone 14 i jego podobieństwa do iPhone 13.

7 września 2022 roku Apple zaprezentowało aż cztery nowe smartfony oraz inne sprzęty – trzy modele zegarków Apple Watch czy słuchawki Air Pods w nowej odsłonie. Bezpośrednim następcą iPhone’a 13 jest kolejny flagowiec, czyli iPhone 14. Jeśli chodzi o podobieństwa, to w 14-tce wykorzystano ten sam ekran co u poprzednika – tzn. wyświetlacz OLED Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala z warstwą Ceramic Shield, w tej samej rozdzielczości, jasności, z tą samą częstotliwością odświeżania (60 Hz) i kontrastem. Obudowa obu modeli powstała z aluminium lotniczego. W kwestii wyglądu również nie ma dużych zmian – mamy tu widoczny w górnej części ekranu notch, a z tyłu podwójną kamerę.

iPhone 14 – czym zaskoczyło Apple?

Czas na różnice. Kluczowe zmiany, jakie wprowadziło w nowym modelu Apple to:

  • alarmowa łączność satelitarna (od listopada będzie dostępna jedynie w USA i Kanadzie, później być może pojawi się w innych częściach świata);
  • lepszy procesor i większa ilość RAM,
  • funkcja wykrywania wypadków komunikacyjnych i automatyczne zawiadamianie służb ratunkowych,
  • wydłużony czas pracy na baterii,
  • lepsza przednia kamera (m.in. jaśniejszy obiektyw, autofokus) i delikatnie udoskonalona kamera tylna,
  • nowa funkcja kamery - Photonic Engine, czyli sposób tworzenia zdjęć, w którym automatycznie wybierane i łączone są najlepsze piksele z wielu ekspozycji (lepsza jakość zdjęć, więcej detali, dobra stabilizacja i ładniejsze zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu),
  • wsparcie dla Bluetooth 5.3,
  • udoskonalone czujniki (żyroskop, akcelerometr, czujnik oświetlania zewnętrznego).

iPhone 14 – skąd taka cena?

Po premierze nowości Apple zrobiło się bardzo głośno. Przede wszystkim z uwagi na ceny, a na dalszy plan zeszły podobieństwa i różnice między iPhone 13 a 14, a nawet specyfikacje nowych sprzętów: iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max. Eksperci i klienci zastanawiają się, skąd taka podwyżka cen. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że wyższa cena nie wynika z narzutu Apple – producent w USA oferuje produkty w niezmienionych cenach. To, że w Polsce i wielu innych państwach ceny są wyższe niż dotychczas wynika z aktualnej sytuacji na rynku walut. Słaba pozycja złotego w stosunku do dolara sprawiła, że ceny wszelkich sprzętów Apple poszybowały w górę.

Sprawdź renomowany serwis sprzętu marki Apple: https://www.macforce.pl/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE