Nowy inwestor w strefie przemysłowej w Radomsku

Nowy inwestor w strefie przemysłowej w Radomsku Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Firma Styropmin wybuduje nowoczesną fabrykę w radomszczańskiej strefie ekonomicznej. Wartość inwestycji sięga 65 mln zł. Firma Styropmin to jeden z wiodących i największych producentów styropianu w Polsce oraz w Europie.

- Wczoraj (5 lutego – red.) podpisaliśmy akt notarialny. Styropmin będzie produkował styropianowe materiały budowlane. Firma kupiła działkę o powierzchni 8,8 hektara za 3,3 miliona złotych i zainwestuje w nią kolejne 65 milionów. Ważne jest również to, że firma stawia na ekologię, działka w blisko 55 proc. będzie biologicznie czynna – mówi o nowej inwestcji prezydent Jarosław Ferenc.

Produkcja w nowym zakładzie będzie zautomatyzowana (24 godziny 7 dni w tygodniu). Dzięki tej inwestycji pracę znajdzie około 30 osób. Inwestor przystąpi do budowy już 1 marca 2020 roku. Pełne zakończenie ma nastąpić do 30 czerwca 2022 roku – chodzi o w pełni działające trzy linie produkcyjne, natomiast pierwsza z linii ma zostać uruchomiona w przyszłym roku.

Radomszczańska strefa ciągle się rozrasta, obecnie do zagospodarowania pozostało około 8 hektarów gruntu. By sprostać oczekiwaniom przedsiębiorców Miasto Radomsko złożyło wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na przedłużenie ulicy Stolarzy w kierunku ulicy Krasickiego w celu utworzenia nowych terenów inwestycyjnych.

– Między naszą strefą a ulicą Krasickiego posiadamy 20 hektarów gruntu, które obecnie nie są uzbrojone. Budowa drogi umożliwi nam poszerzenie oferty dla przedsiębiorców – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Miasto posiada także 24 hektary gruntu po zachodniej stronie budowanej obecnie autostrady A1, które w przyszłości będą stanowić atrakcyjną lokalizację dla przedsiębiorców ze względu na sąsiedztwo z węzłem autostradowym.

Więcej o:
strefa radomsko strefa przemysłowa w radomsku łsse strefa przemysłowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE