Nowy blok na Sadowej na ukończeniu

32 rodziny, na przełomie lutego i marca wprowadzą się do nowego blogu przy ul. Sadowej. Blok to kolejna inwestycja TBS na tym osiedlu. Na tym nie koniec. Spółka przymierza się już do budowy kolejnego bloku.

Blok pierwotne miał być zasiedlony w styczniu. Jak zapewnia wiceprezes TBS, Magdalena Stępień, wina za opóźnienia leży po stronie wykonawcy. Obecnie trwają prace przy odbiorze budynku. Do zakończenia zostały jedynie drobne prace wykończeniowe i prace porządkowe terenu.

– Zainteresowani mieszkaniami na Sadowej składali wcześniej wnioski. Kiedy uzbieraliśmy ¾ chętnych, ogłosiliśmy przetarg, wyłoniliśmy wykonawcę i rozpoczęły się prace budowlane (wrzesień 2017 - red.). Chętny na najem mieszkania musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim musi liczyć się z kosztami partycypacji kosztów budowy. Przy mieszkaniu o pow. 48m2 jest to kwota 42 000 zł, a mieszkania o pow. 54m2 ta kwota wynosi 49 000 zł – mówi Magdalena Stępień.

Nowe mieszkania w bloku przy ul. Sadowej są dwupokojowe z kuchnią i łazienką o powierzchni 48m2 lub 54m2. Mieszkania oddane są „pod klucz”. Wyposażone są w panele podłogowe, ściany i sufity pomalowane są farbą emulsyjną, zamontowana jest kompletna armatura sanitarna. Każde z mieszkań wyposażone jest w instalację telewizji kablowej, telefoniczną i domofon. Przewidywana miesięczna stawka czynszu za 1 m2 powierzchni to około 11,65 zł.

– Nie trzeba szukać fachowca, bo ono jest gotowe. Wystarczy je umeblować i wprowadzić się – podkreśla wiceprezes Stępień.

TBS w planie ma budowę szóstego bloku przy ul. Sadowej. Przyjmowane są już wnioski.

- Zainteresowanie tymi mieszkaniami już jest. Oferta cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Radomska, ale i mieszkańców okolicznych miejscowości. Nabór już trwa. W tym momencie mamy już kilka wniosków. Myślę, że w niedługim czasie przystąpimy do sporządzenia dokumentacji projektowej – dodaje Magdalena Stępień.

Więcej o:
tbs sadowa osiedle
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE