Nowy aparat USG dla Szpitala Powiatowego w Radomsku

Nowy aparat USG dla Szpitala Powiatowego w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Urządzenie zostało zakupione w ramach projektu pn.„Doposażenie Szpitala Powiatowego w Radomsku w sprzęt, aparaturę medyczną oraz infrastrukturę informatyczną w celu sprawnego funkcjonowania w kontekście pandemii COVID-19” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Aparat USG został zainstalowany w ramach Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

- Zakup sprzętu medycznego jest bezpośrednio związany z udzielaniem świadczeń medycznych w zakresie chorób zakaźnych odpowiadającym realnemu ryzyku zwiększonego rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa łódzkiego realizowanych na rzecz pacjentów w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Przewidziany w projekcie sprzęt medyczny posłuży odpowiedniemu zdiagnozowaniu pacjentów wymagających interwencji medycznej zakażonych wirusem SARS-COV-2. Lepsza diagnostyka oraz jej dostępność będą również w przyszłości skutkować zmniejszeniem liczby hospitalizacji pacjentów po przebytym zakażeniu COVID-19.

Arietta 750VE to najnowocześniejszy ultrasonograficzny system diagnostyczny klasy Premium, który stworzono na kompletnie nowej platformie w oparciu o nową generację układu formowania fali, nowatorski system nadawczo-odbiorczy i innowacyjny cyfrowy system przetwarzania sygnałów.

Koszt całkowity nowego aparatu wyniósł 290 tys. zł.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko usg aparat usg usg szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE