Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Powiatowy Urząd Pracy zorganizował spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców działających na terenie powiatu radomszczańskiego. Podczas spotkania przedstawiono formy oraz warunki współpracy z radomszczańskim pośredniakiem.

- Od kilku lat istnieje zwyczaj spotykania się z przedsiębiorcami na początku roku, by przypomnieć im o naszej ofercie i poinformować o sprawach bieżących. Wszystko odbywa się po to, by ułatwić przedsiębiorcom dostęp do środków funduszu pracy – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku Łukasz Więcek, dodając, iż rok 2017 z pewnością będzie trudniejszy dla przedsiębiorców pod względem pozyskiwania nowych pracowników. Bezrobocie ciągle maleje, a już w  ubiegłym roku do urzędu pracy docierały sygnały o kłopotach z pozyskaniem pracowników w niektórych branżach.

- Dla pracowników nowy rok powinien być lepszy. Zakładamy, że bezrobocie będzie spadać co ma swoje konsekwencje na rynku pracy. Obecnie bezrobocie wynosi około 9 %, są to cztery tysiące osób bezrobotnych. Nigdy nie mieliśmy tak niskiego bezrobocia w powiecie – dodaje dyrektor Więcek.

Jak zauważają przedsiębiorcy, współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy układa się co raz lepiej. Ich zdaniem urząd stara się aktywnie wspierać bezrobotnych oraz poszukuje pomocy wśród pracodawców, których pomoc pozwala na efektywniejsze działanie urzędu.

- Działalność urzędu odbieram bardzo pozytywnie, jest wola współpracy i to bardzo dużo znaczy. Współpraca m.in. polega na aktywizowaniu bezrobotnych, naszych pracowników czy organizacji staży rzemieślniczych. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, iż dużym zainteresowaniem cieszą się dofinansowania na utworzenie miejsc pracy oraz staże, dzięki którym można przyuczyć pracownika do zawodu bez kosztów dla pracodawcy. Jest to korzystne dla jednej i drugiej strony – zauważa Witold Świtkowski,  prezes Regionalnej Izby Handlowo Przemysłowej.

Więcej o:
pup radomsko urząd pracy radomsko staże radomsko praca radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE