Nowoczesny sprzęt do walki z COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogacił się o nowoczesną aparaturę, która będzie wykorzystywana podczas leczenia osób zakażonych koronawirusem. Dwa aparaty wraz z wyposażeniem do wysokoprzepływowej terapii tlenowej donosowej przekazał dyrekcji szpitala wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Urządzenia będą wykorzystywane do leczenia osób u których występuje ciężki przebieg choroby. Będą one mogły zastępować respiratory, których wykorzystywanie jest dla pacjentów bardzo inwazyjne.

- Podstawowa czynność tego urządzenia to jest dziesięciokrotne zwiększenie ilości tlenu w organizmie. Normalnie do organizmu pacjenta pompowane jest ok. 6-7 litrów tlenu na minutę. Dzięki tym urządzeniom będziemy mieli możliwość pompowania ok. 60-70 litrów. Można zatem zakładać, że takie leczenie będzie dziesięciokrotnie skuteczniejsze niż leczenie tradycyjnym sprzętem – mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafiły dwa urządzenia, zakupione ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Wicewojewoda Łódzki, Krzysztof Ciecióra, który przekazał sprzęt podkreślał, jak wiele pracy wykonuje załoga radomszczańskiej placówki podczas walki z koronawirusem.

- Jest to jeden z najlepszych szpitali w województwie łódzkim – mówił Krzysztof Ciecióra.

W sumie do szpitali w Łódzkiem trafiło 60 tego typu urządzeń. Koszt zakupu jednego to ok. 20 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko urząd wojewódzki w łodzi sprzęt koronawirus krzysztof ciecióra
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE