Nowoczesne wiaty autobusowe wkrótce w Radomsku

Nowoczesne wiaty autobusowe wkrótce w Radomsku

15 nowoczesnych wiat autobusowych pojawi się już niebawem na ulicach Radomska. Ich konstrukcja zostanie wykonana ze szkła i stali. Obecnie trwa już przygotowywanie wniosku o przeprowadzenie postępowania na wyłonienie wykonawcy.

Zadanie obejmuje m.in. dostawę i montaż 15 sztuk wiat przystankowych 2, 3 i 4 modułowych z płaskim dachem w stylu nowoczesnym, prostym i funkcjonalnym. Konstrukcja wiaty będzie wykonana ze stali ze szklanym wypełnieniem (szkło hartowane o grubości min. 6 mm) i podświetlaną witryną informacyjną typu „Citylight” zamiast jednej ściany bocznej.

Zadecydowano już o kolorystyce ramy głównej, ram witryny i ram bocznych – będą to następujące kolory: jasnoszary, ciemnoszary/antracyt. Do tego zintegrowana ławeczka z siedziskiem wykonana z czterech litych desek z drewna egzotycznego jatoba, zamontowana będzie na stalowej ramie zintegrowanej ze słupami wiaty będącymi jej konstrukcją nośną. - Ponadto przy wiacie staną multimedialne tablice Systemu Informacji Pasażerskiej oraz betonowe kosze na śmieci – dodaje Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

15 nowoczesnych i komfortowych wiat przystankowych stanie  w ramach realizacji projektu „Wymiana taboru autobusów miejskich na pojazdy niskoemisyjne oraz rozwój inteligentnych systemów transportowych w Radomsku” . Miasto dostało na ten cel dotację zewnętrzną.

Więcej o:
mpk wiata autobusowa przetarg mpk autobus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE