Nowoczesne-pasywne przedszkole w Gomunicach uroczyście otwarte

Fot. Wojciech Bojdo

Gmina Gomunice może się pochwalić nowym przedszkolem. Nowoczesny budynek-wybudowany w technologii pasywnej został uroczyście otwarty w środę, 15 czerwca 2022 r. Wartość inwestycji to przeszło 10 mln zł.

Budowa nowego przedszkola trwała 22 miesiące. Dzięki zastosowanej technologii pasywnej budynek będzie w pełni ekologiczny, dzięki czemu koszty jego utrzymania będą zdecydowanie mniejsze.

W obiekcie znajduje się sześć sal dydaktycznych z łazienkami, sala zajęć ruchowych, sala zajęć korekcyjnych, pokój dla pedagoga i logopedy oraz kuchnia z zapleczem.  Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt multimedialny z dostępem do internetu.

- Koszt inwestycji to ponad 10 mln zł. 4,5 mln zł otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego, ponad 1,6 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz ponad 200 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi. Gdyby nie dofinansowanie, naszej gminy nie byłoby stać na tak ogromną inwestycję – przyznaje Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

- Bardzo się cieszę, że ten obiekt powstał. Tym bardziej, że budynek obecnego przedszkola przypomina czasy Gierka – dodaje Paweł Olejniczak.  

W uroczystym otwarciu nowego przedszkola uczestniczyli m.in. przedstawiciele sąsiednich gmin oraz władze powiatu radomszczańskiego. Obecni byli również: poseł Anna Milczanowska oraz Krzysztof Ciecióra – wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Budynek dotychczasowego przedszkola zostanie wyremontowany. Będą się w nim uczyć uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina gomunice przedszkole gomunice otwarcie przedszkola nowe przedszkole gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE