Nowe życie Fryszerki

Podjęcie działań mających na celu „odzyskanie” i przywrócenie rekreacyjnego charakteru Fryszerki to jeden z punków programu wyborczego Platformy Obywatelskiej.

Podjęcie działań mających na celu „odzyskanie” i przywrócenie rekreacyjnego charakteru Fryszerki to jeden z punków programu wyborczego Platformy Obywatelskiej.

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomska Robert Zakrzewski zadeklarował, że po wygranych wyborach samorząd odkupi ten obiekt i stworzy na jego terenie miejsce do rekreacji dla mieszkańców miasta i powiatu.

Jeszcze kilka lat temu ośrodek na Fryszerce tętnił życiem. Wielu radomszczan z sentymentem wspomina wakacyjne pobyty nad wodą i wypady na ryby. Fryszerkę nadzorował wtedy MOSiR. Kilka lat temu teren został oddany spadkobiercom prawowitych właścicieli i od tego czasu popada w ruinę.

- W pierwszej kolejności należy ten teren odkupić i uregulować kwestie własności. W przyszłości mógłby tu powstać obiekt podobny do tego nad zalewem w Przedborzu, z plażą i infrastrukturą wypoczynkową oraz wydzielonym akwenem dla wędkarzy – mówił Robert Zakrzewski podczas spotkania na Fryszerce z przedstawicielami radomszczańskich Kół Wędkarskich.

O możliwościach pozyskania na ten cel środków zewnętrznych informował Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Jakub Jędrzejczak. W prace nad zaprojektowaniem przyszłego kształtu Fryszerki zaangażowani zostaną przedstawiciele Kół Wędkarskich.

Pomysł „odzyskania” Fryszerki wędkarze, którzy teraz muszą korzystać ze znacznie oddalonych od Radomska akwenów, przyjmują z zadowoleniem.

Więcej o:
wybory2014 platforma obywatelska po radomsko fryszerka robert zakrzewski okręg wyborczy kandydat radny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE