Nowe „Zeszyty Radomszczańskie” już na początku grudnia

Nowe „Zeszyty Radomszczańskie” już na początku grudnia

Na początku grudnia, w 15 rocznicę powstania PTH, ukaże się 18 tom „Zeszytów Radomszczańskich”. Publikacja będzie koncentrować się na tematyce Bitwy Warszawskiej, stulecia prasy lokalnej w Radomsku oraz walk w okolicach Radomska, które miały miejsce na początku I Wojny Światowej.

W „Zeszytach” znajdzie się opracowanie Andrzeja Grochowalskiego, przygotowane specjalnie z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, wymieniające z nazwiska ponad 600 uczestników walk o polskie granice z lat 1918-1920.  W tomie przeczytamy także artykuły o historii prasy lokalnej w Radomsku. Przygotowali je Tomasz Nowak, Grzegorz Drzewowski, Paweł Kaliszczak, Józef Medwid, Aneta Jędrzejczyk i Paweł Dudek.

Ponadto tekst o walkach na terenie Radomska podczas I Wojny Światowej (autorstwa Krzysztofa Ormana) i o kaplicy grobowej Kamockich w Kletni (napisany przez Tomasza Kuźnickiego), a także wspomnienie Małgorzaty Ściegiennej dotyczące jej wuja, Jerzego Kwaśniewskiego, mieszkającego przed wojną w Radomsku.

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu Miasta Radomska, Starostwa Powiatowego w Radomsku, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dotacji Zarządu Głównego PTH z odpisów z 1%, Gminy Sulmierzyce oraz ES Banku Banku Spółdzielczego. Będzie ona dostępna do nabycia za darmo w budynku Muzeum Regionalnego w Radomsku. 

Więcej o:
zeszyty radomszczańskie PTH Muzeum Regionalne historia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE