Nowe umiejętności uczniów Elektryka. Nabyli je w programie Erasmus+

Nowe umiejętności uczniów Elektryka. Nabyli je w programie Erasmus+ Fot. ZSE-E

Dwudziestu czterech uczniów z Elektryka zakończyło staż w ramach programu UE Erasmus+. Ich zajęcia w niemieckiej instytucji obfitowały w ciekawe wykłady oraz zadania praktyczne. Młodzież z radomszczańskiej szkoły poszerzyła swoje umiejętności w lutowaniu, a także stworzyła i zaprogramowała roboty.

Uczniowie podczas zajęć  w Tettnang nie mogli się nudzić. W ramach programu Erasmus+ odbyli oni kompleksowy kurs robotyki, podczas którego nauczyli się jak tworzyć oraz programować roboty. Zajęcia rozpoczęły się od zagadnień teoretycznych oraz prostych układów. Poziom ćwiczeń z czasem wzrastał, tak, by finalnie umożliwić stworzenie oraz zaprogramowanie własnego robota od podstaw. Tę część  sfinalizował turniej walk robotów, co okazało się pełnym emocji przeżyciem, które każdy pozytywnie wspomina.

- Zarówno pilotowanie i konstrukcja robota miała tutaj duże znaczenie, aczkolwiek uważam, że sterowanie tym robotem miało większy wpływ, bo jednak siła siłą, ale sterować też trzeba potrafić – mówi zwycięska grupa

Jak przystało na elektroników, nie mogło zabraknąć również lutowania. Po przeszkoleniu i zapoznaniu  ze sprzętem oraz  zasadami lutowania, stażyści przeszli do pracy. Mieli oni do wykonania wiele zadań na płytkach, co pozwoliło im podnieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Uczniowie pracowali na profesjonalnym sprzęcie w specjalnie zaprojektowanej do lutowania sali, która poza świetnym wyposażeniem posiadała też szereg systemów bezpieczeństwa.

- Lutowanie nie było trudne, poradziłem sobie ze wszystkim w miarę dobrze,  parę razy coś nie wyszło najlepiej, ale tak ogólnie, to nie było źle – komentuje uczestnik projektu.

Grupa udała się również na sesję zdjęciową w plener oraz do studia audiowizualnego.  To właśnie tam odbyły się warsztaty  z obsługi  lamp i  aparatów, które są używane na profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Uczniowie zdobyli też  cenną wiedzę na temat komputerowej  obróbki zdjęć.

Zwieńczeniem projektu było wręczenie certyfikatów ukończenia stażu w ramach programu Erasmus+. Jest to bardzo cenny dokument, który znacząco ułatwi szukanie pracy po ukończeniu technikum. Uczniowie wracają zatem do domu z nowymi doświadczeniami oraz umiejętnościami, które pewnie niejednokrotnie im się przydadzą.

Więcej o:
elektryk zse-e radomsko elektryk radomsko elektryk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE