Nowe tężnie przy „Wielorybku” w Radomsku oficjalnie oddane do użytku

Fot. Wojciech Bojdo

Mieszkańcy Radomska mogą już korzystać z nowych tężni solankowych, zlokalizowanych przy tzw. „Wielorybku”. Ich oficjalne oddanie do użytku nastąpiło w piątek, 13 maja 2022 r.

Przy „Wielorybku” wybudowane zostały dwie nowe tężnie. Dotychczas funkcjonowała jedna – zbudowana w ramach budżetu obywatelskiego.

- Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstał. Myślę, że mieszkańcy osiedla Tysiąclecia będą zadowoleni. Jest to bardzo ważny obiekt rekreacyjny i został dobrze wykonany – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Budowa tężni obejmowała m.in. wykonanie podziemnej instalacji elektrycznej, położenie płyt fundamentowych, wykonanie drewnianej konstrukcji tężni wraz z wyłożeniem tarniną. Udało się także częściowo utwardzić teren oraz zamontować piłkochwyty od strony sąsiadującego z tężnią boiska.

Pojawiły się też nowe ławki, latarnie, kosze oraz nasadzenia. Utworzona została również ścieżka edukacyjna.

- Bardzo zależy nam na tym, aby tereny zielone, miejsca rekreacji i bazy edukacyjne powstawały. Myślę, że na terenie miasta spotkacie wiele elementów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, właśnie dzięki realizacji projektów dofinansowanych z naszego Funduszu – mówił podczas otwarcia Wojciech Miedzianowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Miasto Radomsko uzyskało na to zadanie finansowe wsparcie z WFOŚiGW w Łodzi w formie pożyczki oraz dotacji w kwocie 392 318,00 zł. Całkowity koszt wykonania etapu II tężni to: 591 158,76 zł (brutto).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko tężnia radomsko wielorybek rozbudowa tężni tężnia wielorybek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE