Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Nowe sprzęty na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Różnorodność programów treningowych oraz łączenie treningu fizycznego z ćwiczeniem pamięci, koncentracji, funkcji poznawczych i logicznego myślenia to zalety nowych urządzeń zainstalowanych na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

Placówka udostępniła nową salę do ćwiczeń dzięki środkom otrzymanym z dotacji UM w Radomsku. Koszt urządzeń to ponad 75 tys. zł z czego 60 tys. to suma dofinansowania z budżetu Miasta Radomska.Za wskazaną kwotę Szpital zakupił dwa urządzenia: platformę stabilometryczną ALFA służącą do oceny równowagi pacjentów na stabilnym podłożu oraz zestaw do wirtualnej rehabilitacji kinect do kompleksowego prowadzenia, wspomagania i dokumentowania procesu rehabilitacji ruchowej z audio-wizualnym biofeedbackiem w rzeczywistości wirtualnej.

Urządzenia te pomagają zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, udarach, a także chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i posiadających dysfunkcje mięśniowe. Ponadto przyspieszają rekonwalescencję po złamaniach i skręceniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciu stawu biodrowego. Treningi na platformie mają na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego, odpowiedzialnego m.in.i za kontrolę równowagi. Nowatorskie rozwiązania w naszym Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

Info: Szpital Powiatowy w Radomsku

komentarze