Nowe ekopracownie w radomszczańskich szkołach

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku oraz II LO w Radomsku, mają teraz do dyspozycji świetnie przygotowane sale ekologiczne.

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku oraz II LO w Radomsku, postawiły kolejny krok naprzód w swoim rozwoju. Od teraz, uczniowie tych placówek będą mogli korzystać ze świetnie przygotowanych dwóch sal ekologicznych. Zanjduje się tam świetne wyposażenie, które pozwoli jak najlepiej rozwijać zainteresowania uczniów związane z ochroną środowiska czy biologią. 

źródło: powiat radomszczańskiPosiadanie tak dobrych warunków do działań w "Drzewniaku", na pewno rozwinie członków Klubu Ekologa, którzy od dziś będą prowadzić monitoring środowiska miasta Radomska oraz okolic. Podczas tej pracy, zdobędą wiele praktycznych umiejętności i poznają lepiej nasz lokalny ekosystem. Inwestycja była możliwa dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Natomiast ekopracownia w II LO została doskonale wyposażona w laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

Na uroczystych otwarciach sal, nie zabrakło przedstawicieli samorządu oraz wykładowców akademickich, współpracujących ze szkołami. 

Więcej o:
ekopracownie liceum drzewniak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE