Nowe dopłaty do żłobków i klubów dziecięcych w Radomsku

Nowe dopłaty do żłobków i klubów dziecięcych w Radomsku Fot. pixabay.com

Od stycznia 2022 r. zmienią się dopłaty dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce na obszarze Gminy Miasto Radomsko. Uchwałę w tej sprawie podjęli jednogłośnie radni podczas piątkowej (29 października) sesji.

Kwota została ustalona na poziomie 390 zł miesięcznie. Natomiast datację na jedno dziecko uczęszczające do klubu dziecięcego określono na poziomie 190 zł miesięcznie.

- Bardzo się cieszę, że taka uchwała została podjęta. Wiem, że teraz nas na to nie stać, ale myślę, że w przyszłości powinniśmy pomyśleć również o dotacjach dla osób, które nie zdecydowały się na powrót do pracy i wychowują dzieci w domach – stwierdził radny Andrzej Kucharski.

W pierwotnym projekcie uchwały zakładano wyższe dopłaty: odpowiednio 500 i 250 zł miesięcznie.

Kwoty zostały zmniejszone z uwagi na kondycję finansową miasta.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że dopłaty powinny być większe, jednak według opinii pani skarbnik, nie stać nas na wyższe dopłaty. Zrobimy wszystko, by w przyszłych latach kwoty zostały zwiększone – mówił prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Zarówno radni, jak i prezydent zauważyli, że należy poważnie rozważyć możliwość utworzenia miejskiego żłobka. Do prywatnych placówek uczęszcza obecnie ok. 100 dzieci.

Więcej o:
radomsko rada miasta radomsko urząd miasta radomsko sesja żłobki dopłaty do żłobków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE