Nowe boisko służy już uczniom I LO w Radomsku

Nowe boisko służy już uczniom I LO w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/ UM Radomsko

Nowe wielofunkcyjne boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku od poniedziałku może już służyć uczniom i nauczycielom. W otwarciu obiektu wzięli udział Członek Zarządu Powiatu Fabian Zagórowicz, Sekretarz Powiatu Tomasz Kornacki oraz prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Przebudowa zniszczonego już kortu tenisowego obok budynku I LO i przekształcenie go na boisko wielofunkcyjne zrealizowana została w ramach Programu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi „Infrastruktura sportowa Plus”. Całkowity koszt zadania to 165 tys. zł. (w tym: dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - 95 tys. zł, wkład własny Powiatu Radomszczańskiego - 30 tys. zł, środki pozyskane z Gminy Kleszczów 40 tys. zł). Autorkami i koordynatorkami projektu są: Katarzyna Alama-Gębicz (wicedyrektor I LO i nauczycielka chemii) oraz Beata Zając-Turlejska (nauczycielka fizyki i matematyki).

W miejscu starego pokrytego mączką ceglaną kortu tenisowego powstało boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią natryskową do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego i badmintona. Dzięki wsparciu finansowym Rady Rodziców (5 tys. zł) zostało odnowione również ogrodzenie boiska. W przyszłości planowane jest oświetlenie terenu, co pozwoli wydłużyć czas funkcjonowania obiektu, zwłaszcza w okresie jesiennym.

- W imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego gratuluję pomyślnego i szybkiego zakończenia budowy tak bardzo potrzebnego obiektu. Gratuluję, tym bardziej że wiem, ile starań poczyniliście, aby zyskać fundusze potrzebne do wykonania tej inwestycji. Jestem przekonany, że już od dziś to boisko będzie tętnić życiem, a uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje – mówił podczas uroczystego otwarcia obiektu Członek Zarządu Powiatu Fabian Zagórowicz.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, obiekt został poświęcony przez ks. Piotra Hernogę, proboszcza parafii św. Marii Magdaleny. A dyrektor I LO Renata Kosela podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnego boiska.

Więcej o:
radomsko ilo radomsko nowe boisko otwarcie boiska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE