Nowa świetlica OWR na Bartodziejach już pracuje

Dziś (11 lutego) uroczyście otwarto nową świetlicę środowiskową przy ul. Narutowicza 155. Świetlica działa w ramach Ośrodka Wspierania Rodziny. Jest to już dziewiąta placówka wsparcia dziennego działająca w Radomsku.

Dziś (11 lutego) uroczyście otwarto nową świetlicę środowiskową przy ul. Narutowicza 155 (Bartodzieje). Świetlica działa w ramach Ośrodka Wspierania Rodziny. Jest to już dziewiąta placówka wsparcia dziennego działająca w Radomsku.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00. Wzięli w niej udział naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM pani Elżbieta Kurowska-Gierasimiuk, dyrektor MOSiR-u pan Arkadiusz Grzywna oraz ksiądz proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Stanisław Kipigroch, wychowawcy pozostałych świetlic Ośrodka oraz oczywiście dzieci.

W swoim przemówieniu z okazji otwarcia, kierownik Ośrodka Wspierania Rodziny, pan Sławomir Kotlicki podkreślił jak bardzo ważną rolę pełnią wszystkie świetlice środowiskowe w Radomsku. – Obecność świetlic środowiskowych na terenie miasta daje szansę na skuteczne oddziaływanie wychowawcze i psychospołeczne – mówił.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ grupy breakdance Toxic Breakerz Crew. Skład ćwiczy i trenuje na jednej ze świetlic OWR, przy ul. Konopnickiej 4. Nowa świetlica została obdarowana dużą ilością prezentów od przybyłych  gości, którzy zostali zaproszeni także na słodki poczęstunek.

Świetlica przeznaczona jest  dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 - 17.00 (w okresie ferii od 10.00 do 14.00). Mieści się w budynkach Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Wychowawcą jest pani Joanna Kurzelewska.

Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny świetlice świetlice radomsko świetlice owr
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE