Nowa siedziba Stowarzyszenia „Można Inaczej”. Potrzeba pieniędzy na remont

Nowa siedziba Stowarzyszenia „Można Inaczej”. Potrzeba pieniędzy na remont Fot. arch. stowarzyszenia/zrzutka.pl

Stowarzyszenie Abstynenckie „Można Inaczej” w Radomsku działa od ponad 20 lat pomagając osobom z problemem alkoholowym oraz osobom współuzależnionym. Stowarzyszanie ma nową siedzibę przy ul. Reymonta 56 (po byłym sklepie ZORZA), ale na jego remont i adaptację potrzeba pieniędzy.

Stowarzyszenie wychodzi ze swoją działalnością do mieszkańców całego miasta Radomska, powiatu i oferuje pomoc wszystkim, którzy znajdą odwagę się zgłosić.

Aktualne warunki lokalowe nie pozwalają Stowarzyszeniu w pełni realizować zadań statutowych w skali na jaką jest zapotrzebowanie – a skala uzależnienia w lokalnej społeczności cały czas rośnie i wymaga zdecydowanych działań.

W lutym 2024 roku, Zarząd Stowarzyszenia podpisał umowę najmu lokalu w Radomsku przy ulicy Reymonta 56 (lokal o powierzchni 106 m2), który wymaga remontu i adaptacji.

Główne elementy kosztów to instalacja grzewcza (lokal nie posiada instalacji CO), przeróbka instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia, remont od podstaw ścian, podłóg oraz zaplecza sanitarnego, zakup mebli i wyposażenie lokalu.

W siedzibie „Można Inaczej od podstaw planuje stworzyć: salę do spotkań indywidualnych (w ramach dyżurów pierwszego kontaktu), salę do cotygodniowych spotkań grupowych (2 grupy AA, Grupa Al-anon) oraz comiesięcznych spotkań członków Stowarzyszenia, salę do wykładów i pracy bieżącej oraz zaplecze kuchenno-sanitarne.

W serwisie zrzutka.pl utworzono zbiórkę pieniędzy. Potrzeba 70 tys. zł.

Więcej o:
zrzutka można inaczej stowarzyszenie można inaczej radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE