Nowa Lewica zaprasza na obchody rocznicy Bitwy pod Ewiną. Co zaplanowano?

Fot. Wojciech Bojdo

Nowa Lewica w Radomsku zaprasza na obchody 79. rocznicy Bitwy pod Ewiną. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 września 2023 r. Zaplanowano wiele atrakcji.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 polową mszą świętą. Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bitwę oraz jej ofiary. Następnie organizatorzy zaproszą na piknik.

Jak zapowiada Arkadiusz Ciach – organizator wydarzenia, zaplanowano szereg atrakcji dla całych rodzin. Będzie m.in. Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. Wystąpią również: znana z telewizyjnych programów Ania Wieleńska, Zespół Ludowy „Echo” z Silniczki, Zespół Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Borowa z gminy Gidle, oraz Orkiestra Dęta „Expresja” z Silnicy.

- Będzie również można zwiedzać ekspozycje militarne. Przyjedzie do nas m.in. czołg T-34 z Zabrza. Przyjadą Hubalczycy z Poświętnego w powiecie opoczyńskim. Będzie również poczęstunek: smaczna wojskowa grochówka i kiełbaski. Będzie też możliwość degustacji innych potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich – mówi Arkadiusz Ciach, organizator wydarzenia.  

- Nigdzie indziej nie spotkamy takiej atmosfery, jak na pikniku, który będzie towarzyszył obchodom rocznicy – dodaje Arkadiusz Ciach.

Honorowy patronat nad obchodami 79. rocznicy Bitwy pod Ewiną objął Włodzimierz Czarzasty – wicemarszałek Sejmu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
bitwa pod ewiną rocznica obchody nowa lewica arkadiusz ciach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE