Nowa Lewica zaprasza na obchody rocznicy bitwy pod Ewiną

W niedzielę, 11 września 2022 r. odbędą się obchody 78. rocznicy bitwy pod Ewiną. Uroczystość organizuje m.in. Nowa Lewica. O programie obchodów opowiedział podczas konferencji prasowej radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, Arkadiusz Ciach (Nowa Lewica).

Uroczystość w Ewinie rozpocznie o godz. 10.30 msza polowa.

- Po nabożeństwie uczestnicy obchodów udadzą się pod pomnik, by wziąć udział w świeckich obchodach rocznicy. Zaplanowano m.in. przegląd partyzanckiej piosenki żołnierskiej. Wystąpi Ania Wieleńska, zespoły „Kraszewianki” i „Widawianki”, a także orkiestra „Expresja” i orkiestra OSP w Drzewicy. Po raz pierwszy wystąpi zespół „Echo” z Silnicy - wylicza Arkadiusz Ciach.

Nie zabraknie stoisk przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Odbędzie się też rajd rowerowy, zorganizowany przez Klub Turystki Rowerowej PTTK.

- Przyjadą również kluby motocyklowe z kilku województw, a także grupy rekonstrukcyjne z różnych części Polski. Nie zabraknie tradycyjnej żołnierskiej grochówki – mówi Arkadiusz Ciach.

Dla osób niezmotoryzowanych, które będą chciały uczestniczyć w obchodach, organizatorzy przygotowali transport. Autokar będzie podstawiony o godz. 9.15 na parking pod Urzędem Miasta w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański nowa lewica ewina bitwa pod ewiną rocznica obchody arkadiusz ciach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE