Nowa Lewica popiera Łukasza Więcka na prezydenta Radomska. W wyborach do Rady Miejskiej będzie wspólna lista Lewicy i Platformy Obywatelskiej

Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 16 stycznia w Radomsku odbyła się konferencja prasowa Nowej Lewicy. Dotyczyła zbliżających się wyborów samorządowych.

- My Nowa Lewica stajemy do wyborczej rywalizacji, w tych wyborach nie traktujemy nikogo jak wroga, jak przeciwnika. Nie będziemy nikogo obrzucać błotem i poniżać. 18 grudnia ubiegłego roku Rada Powiatowa Platformy Obywatelskiej zwróciła się do Rady Powiatowej Nowej Lewicy z prośbą o utworzenie wspólnego projektu politycznego w nadchodzących wyborach oraz o poparcie Łukasza Więcka jako kandydata na prezydenta Miasta Radomska. 9 stycznia Rada Nowej Lewicy jednogłośnie podjęła uchwałę o poparciu Łukasza Więcka. Jednocześnie pozytywnie ustosunkowaliśmy się do propozycji utworzenia wspólnych list wyborczych do Rady Miejskiej Radomska – mówił Arkadiusz Ciach, Nowa Lewica.

Delegowani na wspólne listy wyborcze kandydatki i kandydaci Nowej Lewicy na radnych: w okręgu wyborczym nr 1 – Renata Stanisławska, w okręgu wyborczym nr 2 – Grzegorz Grabny, w okręgu wyborczym nr 3 – Patryk Kamiński, w okręgu wyborczym nr 4 – Ewa Szczepańska.

- Nasze kandydatki i kandydatów znajdziecie Państwo na ostatnich miejscach wspólnych, Platformy Obywatelskiej i Nowej Lewicy, listach wyborczych. Ostatni na listach – pierwsi w działaniu. Prosimy o oddanie głosu na kandydatki i kandydatów Nowej Lewicy - Arkadiusz Ciach, przewodniczący Rady Powiatowej Nowej Lewicy w Radomsku.

Programu Nowej Lewicy przewodniczący Rady Powiatowej Nowej Lewicy w Radomsku zdradzać jeszcze nie chciał. Jednak zapewnił, że radni Nowej Lewicy nigdy nie poprą pomysłu podwyżek podatków i opłat dla mieszkańców.

Szczegóły w relacji wideo.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wybory 2024 po nowa lewica platforma łukasz więcek wybory
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE