Nowa formuła Konkursu SKO w ESBANKU Banku Spółdzielczym

Nowa formuła Konkursu SKO w ESBANKU Banku Spółdzielczym

Praktyczna edukacja finansowa najmłodszych, a także – dodatkowo – szansa na nagrody dla uczniów oraz szkół. To podstawy Programu i Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności w ESBANKU Banku Spółdzielczym. W tym roku Bank zaproponował szkołom kilka nowości.

„Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – właśnie dlatego naukę oszczędzania, racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz korzystania z produktów i usług bankowych warto zacząć jak najwcześniej. W edukacji finansowej najmłodszego pokolenia od wielu lat szkoły podstawowe i gimnazja z terenu swojego działania wspiera ESBANK Bank Spółdzielczy. Stałym elementem tej współpracy są Szkolne Kasy Oszczędności oraz Konkurs SKO. W tym roku międzyszkolna rywalizacja została wzbogacona o nowe elementy.

Pierwszą tegoroczną nowością jest podział szkół biorących udział w Konkursie ze względu na liczbę uczniów:

Kategoria I przeznaczona jest dla szkół posiadających do 150 uczniów włącznie,

Kategoria II przeznaczona jest dla szkół posiadających powyżej 150 uczniów.

Druga nowość – to dwuetapowość rywalizacji. Etap I – odbywający się w dotychczasowej formie – poświęcony jest w całości bieżącej działalności SKO w szkole. W ramach tego etapu w każdej kategorii zostaną przyznane 2 nagrody dla szkół, które otrzymają bony upominkowe na zakup książek o łącznej wartości 1 000 zł. Nie zabraknie również nagród indywidualnych dla najaktywniej oszczędzających uczniów.

Ciekawą propozycją dla szkół podstawowych jest możliwość udziału reprezentacji Szkolnej Kasy Oszczędności w II etapie rywalizacji, tj. w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej o Puchar Mistrza Wiedzy o SKO. W puli nagród znajdą się trzy dodatkowe bony na zakup książek o łącznej wartości 600 zł.

 Zwycięzców poznamy w czerwcu. Szczegółowe informacje na temat Regulaminu Konkursu dostępne są w placówkach oraz na stronie internetowej Banku. Zapraszamy szkoły podstawowe oraz gimnazja do wspólnej edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży, życzymy również powodzenia w rywalizacji.

info: ESBANK

Więcej o:
esbank esbank radomsko konkurs radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE