Nowa aktywizacja społeczności lokalnej

Radomszczański MOPS jako jeden z 32 ośrodków pomocy w kraju, zaangażował się w projekt "Tworzenie standardów usług pomocy i integracji społecznej"

Projekt MOPS-u skierowany jest także do dzieciRadomszczański MOPS jako jeden z 32 ośrodków pomocy społecznej w kraju, zaangażował się w projekt "Tworzenie standardów usług pomocy i integracji społecznej". Celem pilotażowego programu jest mobilizacja ludności lokalnej do aktywnego angażowania się w życie społeczne. Terenem, który obejmie program  będą  ulice Kolejowa, Zgody oraz św. Rozalii.

 

Do objęcia działaniem właśnie tych trzech ulic skłonił pracowników MOPSU-u fakt, że miejsce  to jest określane  jako "dzielnica cudów". Stwierdzono, że występują tutaj złożone problemy społeczne: bezrobocie, zły wizerunek dzielnicy, alkoholizm  czy  niski poziom estetyki. Rodziny mieszkają w budynkach socjalnych i trwale korzystają z pomocy społecznej.  Brakuje tutaj placów zabaw, boisk sportowych czy zielonych skwerów.

 

16 listopada w magistracie odbyło się pierwsze robocze spotkanie, podczas którego pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawili propozycje wsparcia i współpracy z mieszkańcami wspomnianych ulic. Przedsięwzięcie zakłada podjęcie szeregu działań, przy pomocy partnerów z miasta, zmierzających do rozbudzania aktywności obywatelskiej, samopomocy i samorealizacji. Pracownicy ośrodka liczą, że do projektu włączą się lokalni przedsiębiorcy.

 

- Projekt ma za zadanie przygotować model środowiskowej pracy socjalnej, który w efekcie wdrażania ma się przyczynić do podniesienia skuteczności oddziaływań pracowników socjalnych na odbiorców pomocy społecznej. Dotyczy to osób zagrożonych wykluczeniem społecznym- mówi Anna Kowalczyk z radomszczańskiego MOPS-u.

 

Projekt będzie realizowany od nowego roku pod warunkiem, że wcześniej przyjmie go Rada Miasta.

Więcej o:
mops projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE