Nowa akcja RAS: WidziMY Śmieci? ReagujMY!

Nowa akcja RAS: WidziMY Śmieci? ReagujMY! Fot. RAS

Nowa proekologiczna akcja Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. Jeżeli biegasz, chodzisz, spacerujesz – na śmieci reagujesz.

Ulica, park, las to nie miejsce zbiórki śmieci. Opakowania, zużyte AGD czy porzucone opony są niemal wszędzie. RAS mówi nie. Bo mamy prawo do korzystania z miejsc publicznych i chcemy, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi, zwierząt – przyrody.

- Dlatego postanowiliśMY zebrać informacje od Was na temat mniejszych bądź większych dzikich wysypisk. Być może dzięki temu uda Nam się zmienić choć trochę otaczającą Nas rzeczywistość. Zatem jeżeli biegasz/chodzisz/spacerujesz – na śmieci reagujesz! – napisano w specjalnym wydarzeniu na Facebooku.

- „Zabawa” polega na zrobieniu fotografii śmieci i jego udostępnieniu wraz z lokalizacją. Nic trudnego, zatem podejmij wyzwanie, zaproś znajomych i razem stwórzmy taką galerię „hańby” – podkreślono.

Zdjęcia można wysyłać poprzez facebookowy profil wydarzenia w TYM MIEJSCU. Można też dołączyć do grupy i tam też przesyłać fotografie. 

Dane RAS zbiera do początku lata, tak by następnie przekazać je do odpowiedzialnych służb oraz władz gmin, miasta i powiatu z wnioskiem o posprzątanie oraz zwiększony nadzór w newralgicznych punktach.

Więcej o:
śmieci wyrzucone śmieci śmieci radomsko ras ras radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE